Skorzystaj z naszej pomocy i załóż własną firmę!

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej jeszcze nigdy nie było takie proste! Za pośrednictwem systemu elektronicznego możesz w kilka chwil wypełnić odpowiedni wniosek, który potwierdzisz udając się do najbliższego urzędu gminy. Podczas jednej wizyty w urzędzie dopełnisz reszty formalności, oficjalnie stając się właścicielem nowej firmy.

Codziennie w Polsce zakładanych jest kilkaset nowych firm! Jeśli masz pomysł na biznes, nie zwlekaj z założeniem firmy, aby ktoś inny Cię nie wyprzedził!

Pamiętaj, że przed rejestracją działalności gospodarczej należy rozważyć kilka istotnych kwestii, które są kluczowe dla każdego przedsiębiorstwa, np.:

Założenie nowej firmy wymaga tylko złożenia wniosku elektronicznego, w którym zawrzesz wszystkie niezbędne informacje na temat Twojej działalności gospodarczej.

Jak założyć działalność gospodarczą w trzech krokach?

 • Krok 1: Wypełnij wniosek CEIDG-1
  który znajduje się pod tym adresem.
  W celu wypełniania wniosku możesz skorzystać z zaawansowanego formularza lub prostego kreatora z podpowiedziami.
 • Krok 2: Wyślij wniosek i zapisz kod
  Po wysłaniu wniosku, otrzymasz unikalny kod, który pozwala zidentyfikować wniosek w systemie. Zapisz ten kod i w ciągu 7 dni udaj się z nim do najbliższego urzędu gminy, w celu potwierdzenia Twojego wniosku.
 • Krok 3: Potwierdź wniosek w UG
  Przedstaw kod Twojego wniosku pracownikowi urzędu, który następnie dopełni reszty formalności. Z chwilą podpisania wniosku, będziesz mógł rozpocząć swoją działalność gospodarczą!
Po zarejestrowaniu firmy, będziesz mógł założyć konto w naszym serwisie i bezpłatnie korzystać z aplikacji fakturowania on-line przez 30 dni.
 • Działalność gospodarcza, a ubezpieczenie
  Pamiętaj, że wniosek o założenie działalności gospodarczej, powoduje tylko zgłoszenie nowego płatnika składek ZUS (a nie osób ubezpieczonych). Z tego tytułu w terminie 7 dni od rozpoczęcia działalności gospodarczej, musisz zgłosić osoby podlegające ubezpieczeniu w Twojej firmie (nawet jeśli tylko Ty podlegasz takiemu ubezpieczeniu). W razie wątpliwości, pomocy w tym zakresie udzielają jednostki ZUS.
 • Dodatkowy wniosek VAT-R
  Pamiętaj też, że złożony przez Ciebie wniosek o założenie działalności gospodarczej, nie określa czy chcesz być VAT-owcem. Z tego tytułu musisz sam podjąć tę decyzję i złożyć druk zgłoszeniowy VAT-R do urzędu skarbowego (tzw. zgłoszenie rejestracyjne). Rejestracja jako podatnik VAT jest operacją płatną!